شیوه بازگشتی کالا

شرایط مرجوع و بازگرداندن کالا

- تا یک هفته پس از دریافت توسط مشتری امکان مرجوع کردن کالا وجود دارد.

به دلایل زیر می توانید کالای خریداری شده را عودت دهید :

1- کالای ارسال شده دچار مشکل فیزیکی و ظاهری شده باشد.

2- در صورتی که کالای ارسالی با آنچه شما سفارش داده اید به هر دلیل مغایرت داشته باشد و قبل از ارسال با شما هماهنگ نشده باشد.

3- هرگونه اشتباه و مغایرت در نوع و مدل کالا.

4- پس از تحویل کالا به محض اینکه متوجه مغایرت و یا شکستگی شدید، بلافاصله به شیلاک اطلاع دهید و از زمان تحویل تا یک هفته فرصت دارید تا کالا را مرجوع کنید.

5- هزینه پرداخت شده توسط شما تا حداکثر 3 روز کاری پس از دریافت کالای برگشتی توسط ما به حساب شخص سفارش دهنده  و یا وکیل قانونی ایشان عودت داده می شود .(امکان بازگشت پول به حساب شخص دیگر وجود ندارد.)

6- امکان مرجوعی کالای سالم هم وجود دارد ، اگر کالا هیچگونه مغایرتی با سفارش مشتری نداشته  و فقط مشتری از خرید پشیمان شده باشد، به شرط اینکه جعبه کالا مخدوش یا  باز نشده باشد و محصول از موجودی خود شیلاک بوده باشد امکان مرجوعی کالا وجود دارد.

7- توجه شود گزارش خرابی و مغایرت در روز تحویل کالا به مشتری میبایست به شیلاک اطلاع داده شود . درغیر اینصورت شیلاک بنا را بر صحت و سلامت کالا گذاشته و امکان هرگونه تغییر و عودت وجود نخواهد داشت.

8- مشتری از زمان اطلاع به شیلاک تا عودت فیزیکی کالا یک هفته فرصت خواهد داشت. 

روش مرجوع و بازگرداندن کالا:

شما می توانید با شماره تماس های شیلاک تماس حاصل فرمایید و اعلام مرجوعی کنید . 

در گام بعد با توجه به موقعیت جغرافیایی شما بهترین روش ارسال برای شما در نظر گرفته می شود . ممکن است ارسال کالا به یکی از روش های باربری و تیپپاکس و پست و یا پیک انجام پذیرد . 

هزینه ارسال کالا تا دفتر و یا انبار شیلاک جهت مرجوع و یا تعویض کالا بر عهده مشتری خواهد بود . بجز موارد خاص که ممکن است شیلاک این هزینه را متقبل شود .